Koncept SPS-ALPHA je satelit, ki bi zajemal sončno energijo in jo s pomočjo mikrovalov pošilja na zemljo.
Do sedaj so bile te tehnologije predrage, vendar se ob vedno večjih potrebah po energiji pričenja tudi razvoj takih satelitov.
Tehnologija je zanimiva predvsem zato, ker mikrovalov ne ovirajo oblaki, satelit pa lahko energijo pošilja tudi na dele zemlje, ki imajo v tistem času noč.
Zakonca Mirko in Branka Dobravc iz Vrenske Gorce na Kozjanskem sta prejšnji teden doma, sredi vinogradov pognala veliko sončno elektrarno z močjo 420 kilovatov.
Vemo, da moramo varčevati z energijo in reciklirati. Veliko evropskih projektov rešuje oboje, spodnja brošura pa opisuje, kaj delajo. Predstavlja 22 projektov, ki jih podpira program Intelligent Energy Europe (IEE). Cilj omenjenih projektov je uporabljati obnovljivo elektriko in zmanjšati njeno porabo.
Sharp in Enel (največja italijanska elektro družba), bosta do konca leta 2011 razvila fotovoltaična polja s celotno zmogljivostjo 161 MWp. Za elektrarne bodo uporabili Sharpovo tehnologijo celic 'triple-junction thin-film'. Ko bo elektrarna delovala v celoti, bodo letno dobili 220 GWh, kar je dovolj za zadovoljitev potreb 81.500 gospodinjstev in tako bodo prihranili približno 110.000 metričnih ton CO2 na leto.
Na Tajvanu so pred kratkim končali z gradnjo stadiona, ki ga oskrbuje energija sonca. Otvoritev je predvidena kot uvod v svetovne igre leta 2009.
Dizajn arhitekta Toya Itoja ima s sončnimi celicami prekrito streho površine 14.155 kvadratnih metrov in tako dobijo dovolj energije za napajanje svetilk na stadionu, ki jih je 3.300 ter dva ogromna zaslona za premljanje tekem.
Namestitev fotovoltaičnih celic nove generacije, takoimenovanih "thin-film photovoltaic" (so izredno tanke), ki jih lahko pritrdite neposredno na kovinsko strešno kritino. Za razliko od kristalinskih materialov pri tej različici ni potrebe po motečih okvirjih ter težkem in dragem steklu.